Jak dobrać wzory ubrań do typu sylwetki?

Dobór odpowiednich ubrań to dla jednych przyjemność i dobra zabawa. Niestety nie wszyscy mają odwagę i umiejętności do zestawiania ze sobą barw, fasonów i wzorów.

Noszenie wzorów wymaga odpowiedniego typu urody, sylwetki i charakteru. W jakich sytuacjach i przy jakim typie sylwetki wybierać wzory?

Wzory pozwalają na optyczne zmniejszenie sylwetki i odwrócenie uwagi od niedoskonałości, jednocześnie mogą być pułapkom, ponieważ nieodpowiednio dobrane mają działanie odwrotne.

Deseń odgrywa dość istotną rolę podczas doboru ubrań. Panie o szczupłej sylwetce mogą pozwolić sobie na duże, rzadkie wzory. Ubrania w ten deseń przyciągają wzrok, więc ukrycie niedoskonałości jest bardzo trudne, dlatego kobiety, które próbują ukryć mankamenty powinny postawić na gęste i zwarte wzory.

Warto zwrócić uwagę na motywy ubrań. Często można spotkać się z kilkoma motywami na jednym ubraniu. Patrząc na sukienki, wzór, który jest dominujący i rzuca się w oczy, może znajdować się praktycznie wszędzie. Wybierając takie sukienki, panie o figurze jabłka powinny unikać motywu dominującego w okolicach brzucha, gruszki i klepsydry-w okolicach ud oraz bioder.

Wielkość sylwetki ma bardzo duże znaczenie. Osoby niskie nie powinny stawiać na duże i wyraziste wzory, które zdecydowanie poszerzają sylwetkę, dodatkowo ją skracając. Panie o większych kształtach powinny zdecydować się na troszkę większe wzory. Drobny deseń, przy większej sylwetce, optycznie będzie wyglądał jeszcze mniejszy, dlatego sylwetka będzie wyglądała na większą.

 Paski czy krata?

Położenie pasów jest podczas wyboru ubrań najistotniejsze. Pasy pionowe, które są cienkie i jest ich dość dużo, znacznie pomagają w optycznym wydłużeniu i wysmukleniu sylwetki.

Pionowe paski sprawdzają się rewelacyjnie w przypadku osób niskich.

Osoby szczupłe mogą postawić na wzory w kratkę, jednak osobom, które są mają więcej centymetrów zdecydowanie odradzamy. Kratka jest wzorem, który powiększa.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *