Jaką sukienkę ubrać na wesele w tym sezonie?

Marzec, pierwsze dni wiosny i ciepłych dni otwierają sezon na wesela.  Ślub i wesele jest niezwykle uroczystą okolicznością, dlatego wymaga odpowiedniego stroju.

Nikt, nigdzie nie napisał jak powinna wyglądać stylizacja na taką okazję, jednak zostało przyjęte, że powinien być to ubiór elegancji.

Mężczyźni nie mają tak dużego problemu z ubiorem jak kobiety. Garnitur, elegancka koszula, krawat, bądź muszka i gotowe. W przypadku kobiet jest to znacznie bardziej skomplikowane.

Niewątpliwie symbolem kobiecości jest sukienka, jednak jaką sukienkę wybrać?

Kolor

Osoby przesądne twierdzą, że niedopuszczalne jest ubieranie sukienek w kolorach czerwieni i czerni, ze względu na przypisywane do tego zło życzenie Parze Młodej. Jeszcze kilka lat temu trzymano się  takich wierzeń. Na chwilę obecną, coraz częściej można spotkać osoby w takich kolorach a pary młode w pełni akceptują takie wybory gości. Jedynym kolorem, który uznaje się za zarezerwowany dla Pani młodej, jest biel.

Wzory

Wiosna i lato są okresem kojarzonym z radością, ciepłem dlatego wzory i fasony są bardzo różne. W tym roku w modzie są kwiaty, dlatego warto postawić na ten motyw. W zależności od sylwetki można dobierać różną wielkość wzoru kwiatowego. Panie, które lepiej czują się w gładkich sukienkach, można szaleć kolorystycznie. Pastele, grafity i odcienie róży najczęściej wybierane są na tego typu uroczystość.

W tym sezonie modne są różne długości sukienek . Począwszy od maxi, przez midi, aż do mini. W zależności od upodobań, każda z Pań może postawić na to, w czym czuje się komfortowo. Nie ulega jednak wątpliwościom, że gorące dni w połączeniu z szaleństwem na parkiecie sprawiają, że kobiety lepiej się czują w krótkich sukienkach.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *